Skrzynia biegów Fiat Ducato 2.3 jest jedną z najpopularniejszych skrzyń biegów samochodów dostawczych. Została pierwotnie wprowadzona w 2006 roku i została niedawno zaktualizowana o ulepszone funkcje i dodatkowe wsparcie dla mocniejszych silników.

Ta skrzynia biegów została zaprojektowana jako trwała, ale jak w przypadku wszystkich skrzyń biegów samochodów dostawczych, może doświadczyć problemów, które mogą wymagać naprawy lub wymiany. Oto co powinieneś wiedzieć o skrzyni biegów Fiat Ducato 2.3, jej cechach, częstych problemach i jak ją naprawić:

Cechy skrzyni biegów Fiat Ducato 2.3

Skrzynia biegów Fiat Ducato 2.3 to dwusprzęgłowa automatyczna skrzynia biegów przeznaczona dla samochodów dostawczych o masie do 3,5 tony metrycznej (7,700 lbs). Posiada 6 biegów do przodu oraz biegi wsteczne, zaprojektowane z myślą o ciężkich ładunkach i transporcie z przyczepą. W przekładni zastosowano elektroniczny moduł sterujący TCECTM2, który został zaprogramowany tak, aby zapewnić płynną zmianę biegów przy optymalnym zużyciu paliwa.

Dodatkowo, w tej skrzyni biegów zastosowano technologię SyncroShift, która sprawia, że zmiana biegu z wstecznego na pierwszy jest łatwiejsza i szybsza niż kiedykolwiek wcześniej – idealna w warunkach ciasnego ruchu miejskiego.

Częste problemy z przekładnią Fiat Ducato 2.3

Ze względu na duże rozmiary i dużą ładowność, zawór przetwornika ciśnienia regulatora może ulec awarii, co prowadzi do utraty mocy silnika lub drżenia przy zmianie biegów – tzw.

Ponadto, ze względu na swoją złożoną strukturę, ten rodzaj skrzyni biegów może również cierpieć z powodu wycieków oleju lub problemów z solenoidami, które mogą spowodować uszkodzenia, jeśli nie zostaną natychmiast naprawione. Dodatkowo, elementy elektryczne w tego typu skrzyni biegów w końcu zużyją się z czasem, co może prowadzić do nieregularnej zmiany biegów lub powolnego działania podczas przyspieszania z przystanku, które są oznakami potencjalnych problemów wymagających uwagi profesjonalnego mechanika.

Regeneracja, naprawa skrzyni biegów Fiat Ducato w serwisie MSM Technic

Regeneracja i naprawa są niezbędne, jeśli chcesz uzyskać najlepsze osiągi swojego pojazdu. Nasi eksperci upewniają się, że wszystkie skrzynie biegów Fiat Ducato zostały całkowicie zregenerowane, jak również wszelkie inne części, które wymagają uwagi, zanim zostaną zwrócone do Ciebie, aby zapewnić maksymalną niezawodność i bezpieczeństwo. Do wszystkich napraw używamy tylko oryginalnych części kompatybilnych z OE, więc to co otrzymasz z powrotem to skrzynia biegów w stanie jak nowym!