Poszczególne modele samochodów francuskiego koncernu wyposażone zostały w odmienne rodzaje skrzyni biegów. Części do aut osobowych, różnią się od tych, używanych w autach dostawczych. Skrzynie biegów Renault podzielić można na: 

  1. Skrzynie o symbolu T, które posiadają 6 biegów i oznaczone są jako TL4. 
  2. Skrzynie o symbolu N to także 6 biegowe skrzynie, które najczęściej znaleźć można w modelu Megane II i Scenic II. 
  3. Skrzynie o symbolu P montowane są w samochodach dostawczych. Posiadają 5 lub 6 biegów. 
  4. Skrzynie o symbolu J, posiadające 5 biegów. 

Manualna skrzynia biegów Renault

     Francuski koncern szczególnie dba o design i niezawodność swoich samochodów. Poszczególne części samochodów konstruowane są tak, by przez lata służyć użytkownikowi. W przypadku skrzyni biegów Renault proponuje zarówno modele z manualną, jak i automatyczną skrzynią.

skrzynia biegów - napraw

W zależności od potrzeb kierowcy, a także jego możliwości finansowych pozwolić sobie można na bardziej lub mniej zaawansowane technicznie modele marki. Design aut nawiązuje do trendów na rynku, a poszczególne części samochodów, takie jak hamulce, czy manualna skrzynia biegów przygotowuje z wysoką precyzją. 

Gdy skrzynia Renault zawodzi 

     W przypadku stwierdzenia awarii w skrzyni biegów Renault nie można obyć się bez wizyty w warsztacie samochodowym. Sama wymiana skrzyni nie jest problematyczna dla profesjonalisty i nie obciąża znacząco kieszeni kierowcy. Części do samochodów francuskiego koncernu są łatwo dostępne, a awarie skrzyni Renault nie są stwierdzane często. W większości przypadków wynikają one głównie z niewłaściwej eksploatacji pojazdu, rzadziej przyczyna leży bezpośrednio w pracy samochodu.