Fani minivanów zapewne doceniają możliwości, jakie daje Opel Zafira. Duże, przestronne auto o niebagatelnych parametrach przyciąga dużo uwagi. Ten ekonomiczny i wygodny pojazd. jak każdy niekiedy ulega defektom. Turbosprężarka Opla Zafiry, ulegając awarii sprawia iż obroty auta spadają, przez co moc silnika nie jest w pełni wykorzystana. W takiej sytuacji właścicielowi samochodu pozostaje skonsultowanie się z fachowcem.

Turbosprężarka – Opel Zafira, jaki jest koszt naprawy?

Wbrew pozorom, u profesjonalisty zepsutą turbosprężarkę Opla Zafiry naprawimy w bardzo przystępnej cenie. Będzie to wyjście o wiele bardziej korzystniejsze niż zakup nowego podzespołu silnika. Naprawa, którą zajmie się zawodowiec potrwa krótką chwilę, więc reasumując – zaoszczędzimy i pieniądze i czas.

Po czym poznać, że to właśnie turbosprężarka w Oplu Zafirze uległa awarii?

Oto kilka przykładów zachowań auta wskazujących na podany powyżej feler:

  • diametralny spadek obrotów silnika,
  • wycieki oleju,
  • charakterystyczne stukanie,
  • niepokojący (czarny lub biały) dym wydobywający się z rury wydechowej,
  • włączający się tryb awaryjny,
  • dziwne odgłosy pracy silnika

Czym może grozić zlekceważenie mankamentu turbosprężarki Opla Zafiry i z czego ona się składa?

Jeżeli, pomimo niepokojących zachowań naszego samochodu, problem zostanie zlekceważony, w ostateczności może to doprawić do ,,śmierci” silnika. Lepiej jednak nie ryzykować i skorzystać z usług profesjonalisty.

zafira turboTurbosprężarka Opla Zafiry jak i każdego innego pojazdu składa się z turbiny i sprężarki, które osadzone są w jednym wale. Turbina zasilana jest spalinami z silnika, zaś sprężone powietrze przez sprężarkę zasila silnik. Reasumując – dzięki turbosprężarce Opel Zafira ma więcej koni mechanicznych.